قیمت میلگرد نیشابور

میلگرد نیشابور


یکی از میلگردهای تولیدی در داخل کشور،‌ میلگرد نیشابور است. میلگرد نیشابور با نام میلگرد خراسان و یا مشهد نیز شناخته می‌شود. میلگرد نیشابور در رده میلگردهای سبک قرار دارد و از کیفیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که قیمت این میلگرد نسبت به سایر میلگردهای بازار قیمتی مناسب تر دارد،‌ از این رو متقاضی خرید بیشتری نیز دارد. میلگرد نیشابور در سایز و قطر های مختلفی تولید می‌شود و قیمت آنها نیز بسته به سایز و قطر متفاوت است. قیمت میلگرد نیشابور را میتوانید در سایت مشاهده کنید و برای گرفتن تاییده قیمت با کارشناسان تماس بگیرید.

میلگرد نیشابور در دو مدل ساده و آجدار توسط کارخانه فولاد خراسان و در سایز های ۱۰ تا ۳۲ تولید می‌شود. تمامی سایزهای میلگرد نیشابور در آهن موجود می‌باشد. شما میتوانید میلگرد نیشابور را در سایز و تعداد مدنظرتان سفارش دهید.راهنمای استعلام قیمت میلگرد نیشابور


برای خرید میلگرد نیشابور و یا استعلام قیمت میلگرد نیشابور در ساعات اداری می توانید با کارشناسان و در ساعات غیر اداری به سایت مراجعه کنید.
معرفی کارخانه فولاد نیشابور
کارخانه فولاد نیشابور در سال 1381 تأسیس شد و در 15 کیلومتری شمال غرب شهرستان نیشابور مکان یابی گردیده است.


محصولات تولیدی فولاد نیشابور :


شرکت مجتمع فولاد نیشابور با بهره برداری از کارخانجات نورد سبک فولاد ساختمانی به ظرفیت 550 هزار تن، فولادسازی بیلت به ظرفیت 630 هزار تن و 2 واحد احیاء مستقیم هر یک به ظرفیت 800 هزار تن در سال فعالیت میکند.
انتظار می رود تا با احداث واحدهای توسعه در حال اجرای خود شامل فولادسازی شماره 2 به ظرفیت 720 هزار تن، گندله سازی به ظرفیت 2.5 میلیون تن و کنسانتره 2.5 میلیون تنی و برنامه احداث توسعه های فولادسازی و نورد، قطب سوم فولاد کشور را در استان خراسان رضوی تثبیت نماید.
قیمت میلگرد آجدار در جدول زیر به صورت روزانه به روز رسانی می شود شما می توانید با مراجعه به آن از قیمت روز میلگرد آجدار نیشابور با اطلاع شده و برای خرید یا مشاوره بیشتر با کارشناسان ما در آسرون تماس بگیرید.

میلگرد چیست؟


میلگرد یا آرماتور فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولادی که به این منظور در سازه‌های بتن آرمه به کار می‌رود به شکل سیم یا میلگرد می‌باشد و فولاد میلگرد نامیده می‌شود. در کشورهای مختلف فولاد میلگرد با استانداردهای متفاوتی تولید می‌شوند و در هر استانداردی طبقه‌بندی مشخصی در ارتباط با خواص مکانیکی فولادها وجود دارد. در ایران قسمت عمده فولادهای میلگرد که توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می‌شوند با استاندارد روسی مطابقت دارند. فولادی که در ایران تولید می‌شود (طبق استاندارد روسی) به سه گروه تقسیم می‌شود: فولاد نوع A-1، فولاد نوع A-2 و فولاد نوع A-3. فولاد A-۱ از نوع صاف بوده و مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب ۲۴۰۰ و ۳۶۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد. فولاد A-2 از نوع آجدار با مقاومت تسلیم ۳۴۰۰ و مقاومت کششی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است، و فولاد A-3 نیز ازنوع آجدار با مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ و مقاومت کششی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است. از نظر تنوع قطر میلگردها نیز استانداردهای تولید کنندگان متفاوت است. در سیستم روسی که در کارخانجات ذوب آهن اصفهان مورد استفاده است میلگردها تا قطر ۴۰ میلیمتر ساخته می‌شوند.


قیمت میلگرد


میلگرد یا ارماتور فولادی است که در بتن به منظور جبران مقاومت کششی آن استفاده می شود.


میلگرد با استانداردهای متفاوتی تولید می‌شود و در هر استانداردی طبقه بندی مشخصی با توجه به خواص مکانیکی فولادها وجود دارد.
از آرماتوربندی به منظور قوی ساختن ساختمان، پل، سد و … استفاده می‌شود، آرماتوربند با بستن میلگردها به هم توسط سیم آن هارا به هم متصل می‌کند.


در ایران قسمت عمده فولادهای آرماتور که توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می‌شوند با استاندارد روسی مطابقت دارند.


برای اطلاع از قیمت میلگرد راحت ترین راه استعلام از بازار است.


اما برای پیش بینی قیمت میلگرد آجدار و روند کلی قیمت ارماتور باید عوامل موثر بر قیمت آرماتور را شناخت و ارزیابی کرد.


بیشترین مصرف میلگرد در صنعت ساختمان و پروژه های عمرانی می باشد پس باتوجه به این نکته میتوان نتیجه گرفت که رونق بازار مسکن یا تسریع روند ساخت پروژه ها باعث افزایش تقاضای میلگرد شده و همین افزایش تقاضا موجب افزایش قیمت میلگرد یا همان ارماتور می شود.
به جز میزان عرضه و تقاضا که طبق اصول اقتصادی قیمت ها را دستخوش تغییر می کند (تا رسیدن به قیمت تعادل) عوامل بین المللی نیز بر قیمت میلگرد تاثیر گذار خواهد بود.


قیمت میلگرد آجدار ( آرماتور)


قیمت میلگرد اجدار در اصل قیمت تمام شده مواد تشکیل دهنده آن بعلاوه ارزش افزوده کارخانه تولید کننده آن است.قیمت مواد اولیه از جمله سنگ آهن در بازار جهانی و به همان نسبت در بازار چین (با توجه به گستردگی آهن) بر قیمت نهایی ارماتور تاثیر مستقیم میگذارد همچنین هزینه های حمل و نقل و قیمت نفت نیز موجب بالا رفتن قیمت تمام شده میلگرد می شود.میلگرد


میلگرد به عنوان فولاد تقویت کننده شناخته می شود ، نوار فولادی از سیم های فولادی ساخته شده است که در بتن و سازه های سنگ تراشی مورد استفاده قرار می گیرد و سبب استحکام و نگه داشتن بتن در ساختمان می شود. زیرا بتن دارای مقاومت بالایی در برابر نیروهای فشاری دارد اما در برابر زلزله و نیروهای کششی دوام بسیار بالایی ندارد. برای بهبود کیفیت پیوند با بتن ، سطح میلگرد اغلب شیاردار تولید می شود.


میلگرد برای جبران این واقعیت که بتن در فشرده سازی قوی است ، لازم است اما در تنش نسبتاً ضعیف است. با ریختن میلگرد در بتن ، می توانید بارهای کششی را حمل کرده و از این رو مقاومت کلی را افزایش دهید.


برای محاسبه وزن هر شاخه میلگرد بر اساس جدول اشتال میلگرد محاسبه می شود. وزن میلگرد بر حسب کیلو گرم می باشد.


 
 


کاربردهای میلگرد


میلگردها دارای کاربردهای مختلف در صنایع مختلف دارند. در ادامه برخی از کاربردهای مختلف میلگرد شامل موارد زیر است:


  • تقویت اولیه: برای مقاومت در برابر بارهای طراحی پشتیبانی Ù…ÛŒ شود.

 • تقویت ثانویه: با استفاده از مقاومت موضعی برای محدود کردن ترک Ùˆ فشارهای ناشی از دما ØŒ از دوام Ùˆ اهداف زیبایی شناسی استفاده Ù…ÛŒ شود.

 • مقاومت در برابر بارهای سنگین را فراهم Ù…ÛŒ نماید Ùˆ در یک منطقه وسیع تر گسترش Ù…ÛŒ یابد.

 • با Ù†Ú¯Ù‡ داشتن آنها در موقعیت صحیح ØŒ به سایر میله های فولادی در جای دادن بارهای خود Ú©Ù…Ú© کنید.

 • میله های کراوات استیل خارجی برای محدود کردن Ùˆ تقویت سازه های سنگ تراشی ØŒ گاه به عنوان ابزاری برای حفاظت از ساختمان مورد استفاده قرار Ù…ÛŒ گیرند.

 • سنگ تراشی تقویت شده: برخی از آجرها Ùˆ آجرها برای جابجایی میلگردها برای حمل بارهای کششی شامل حفره هایی هستند. میلگرد با استفاده از گروت در محل ایمن Ù…ÛŒ شود. 


  


نحوه اتصال قفس های میلگرد


قفس های میلگرد یا با استفاده از خم Ùˆ هیدرولیک ساخته شده اند. قفس های میلگرد یا با جوش نقطه ای ØŒ اتصال سیم فلزی یا اتصال مکانیکی به یکدیگر متصل Ù…ÛŒ شوند. اتصالات مکانیکی ØŒ همچنین به عنوان “جفت گیرها” یا “انشعابات” شناخته Ù…ÛŒ شوند ØŒ وسیله مؤثر در کاهش احتقان میلگرد در مناطق بسیار تقویت شده برای ساخت بتن ریخته گری هستند. ضربات مستطیلی در فواصل منظم در قسمت بیرونی در امتداد ستون یا تیر قرار Ù…ÛŒ گیرد تا از خرابی برشی جلوگیری شود. برای اهداف ایمنی در حالی Ú©Ù‡ در محل نگهداری Ù…ÛŒ شوید ØŒ انتهای بیرون زده میلگرد باید با استفاده از “کلاه قارچ” پلاستیکی رنگی خم شده یا از آن محافظت شود.


اگرچه میلگرد دارای دنده هایی است که آن را به صورت مکانیکی به بتن متصل می کنند ، اما فشارهای بالا هنوز هم می تواند میلگرد را از بتن بیرون بکشد ، که این ممکن است به بی ثباتی ساختاری و در نهایت خرابی منجر شود. برای جلوگیری از این امر ، میلگرد باید عمیقا در اعضای سازه مجاور تعبیه شود (قطر 40-60 برابر) ، که باعث افزایش اصطکاک قفل میله در محل می شود. از طرف دیگر می توان میلگرد را خم کرد و در انتهای آن قلاب کرد تا آن را در قسمت بتونی و سایر قسمت میلگرد قفل کند و این باعث می شود از مقاومت فشاری بالا بتن استفاده شود. میلگردهای فلزی همچنین در صورت عدم پوشش کافی که می تواند باعث ریختن بتن از فولاد شود ، مستعد خوردگی می شوند و از لحاظ مقاومت در برابر آتش کارایی کمتری دارند. به عنوان یک قاعده کلی ، حداقل پوشش نباید از حداکثر اندازه سنگدانه در بتن یا بیشترین اندازه میلگرد (هر کدام بزرگتر باشد) کمتر باشد.کارخانه های تولید کننده میلگرد


میلگرد ها توسط کارخانه هایی در داخل کشور تولید می شود و به بازار های داخل کشور و بازارهای خارجی عرضه می گردد. از جمله کارخانه های تولید کننده میلگرد می توان به موارد زیر اشاره نمود: • نیشابور

 • ذوب آهن اصفهان

 • کویر کاشان

 • اهواز

 • سیرجان

 • شاهین بنات

 • ظفر بنات

 • حسن رود

 • آذر فولاد امین

 • میانه

 • امیرکبیر خزر

 • آریان فولاد

 • شاهرود

 • ارگ تبریز

 • شمس تهران

 • دماوند

 • کرمان

 • الیگودرز

 • شیراز


 
 


میلگرد نیشابور


میلگرد نیشابور نام تجاری شناخته شده میلگرد تولید شده توسط فولاد خراسان نیشابور می باشد. میلگرد نیشابور با توجه به استانداردهای ملی و بین المللی تحت آزمون A3 با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها تولید می شوند و روانه بازار های داخلی و خارجی می شوند. میلگرد نیشابور از دسته سبک می باشد و همچنین این محصول به دلیل تقاضای بالا در بورس نیز عرضه می شود.


نوسانات قیمت دلار و تغییرات سیاسی تاثیر چندانی در قیمت میلگرد نیشابور ندارد به دلیل آنکه مجتمع فولاد خراسان تولیدکننده مواد اولیه می باشد.


پیشنهاد می شود قبل از خرید با متخصصین فروش میلگرد مشورت نموده و تمامی سوالات پیش آمده را از آنها بپرسید و پس از کسب اطلاعات کامل در این خصوص اقدام به خرید نمایید.


استعلام قیمت میلگرد نیشابور
قیمت میلگرد نیشابور
قیمت میلگرد آجدار نیشابورمیلگرد نیشابور قیمت
میلگرد نیشابور
استعلام قیمت میلگرد نیشابور
قیمت میلگرد نیشابور
قیمت میلگرد آجدار نیشابور
میلگرد نیشابور قیمت
میلگرد نیشابور
استعلام قیمت میلگرد نیشابور
قیمت میلگرد نیشابور
قیمت میلگرد آجدار نیشابور
میلگرد نیشابور قیمت
میلگرد نیشابور
استعلام قیمت میلگرد نیشابور
قیمت میلگرد نیشابور
قیمت میلگرد آجدار نیشابور
میلگرد نیشابور قیمت
میلگرد نیشابور
استعلام قیمت میلگرد نیشابور
قیمت میلگرد نیشابور
قیمت میلگرد آجدار نیشابور
میلگرد نیشابور قیمت
میلگرد نیشابور

قیمت میلگرد نیشابور

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *